Koordinátor ODIS s.r.o.
4 měsíce

S ODISkou za zážitky

Stejně jako v loňském roce mohou držitelé personifikované platné ODISky využít slevu při návštěvě vybraných hradů, zámků a kulturních zařízení v Moravskoslezském kraji. Platnou ODISkou se pro tyto účely rozumí plastová ODISka s aktivní platností. Bez ohledu na to, jaký tarifní produkt je na ní nahrán. V letošním roce se benefitní program ještě postupně rozšíří o vybrané účastníky projektu Technotrasy.

 1. Krajské památky zapojené do akce S ODISkou na hrad
 2. Skalka family park
 3. Účastníci projektu Technotrasy

1. Krajské památky zapojené do akce S ODISkou na hrad:

Držitelé platné personifikované ODISky budou moci od 1. června do 30. září zakoupit obyčejné i rodinné vstupenky se slevou ve výši 25%. Sleva vztahuje jen na základní a rodinné vstupné. Slevu lze uplatnit ve všech krajských památkách zapojených do benefitního programu S ODISkou na hrad.

PROGRAM KRAJSKÝCH PAMÁTEK V LETOŠNÍ SEZÓNĚ: 

MUZEUM V BRUNTÁLE
Téměř každý víkend akce na hradě Sovinci, např.:

 • V sobotu 10. a v neděli 11. června Myslivecké letní slavnosti.
 • V sobotu 24. a v neděli 25. června Slavnosti Pánů ze Sovince.
 • Od středy 5. do neděle 9. července Sovinecký šperk.

V sobotu 15. července budou v Kosárně v Karlovicích slavnostně zahájeny Dny lidové architektury Čech, Moravy a Slezska

 • Připomínat si budeme 210. výročí narození Jakuba Bursy, významného jihočeského lidového umělce.
 • Slavnostní zahájení s folklórním vystoupením, ukázky regionálních výrobků, řemesel a dalším doprovodným programem.
 • V sobotu 29. července se uskuteční v Kosárně v Karlovicích Fajne léto.
  • Jde o tradiční prázdninovou akci na jedné ze zastávek TECHNOTRASY. Připraven je bohatý doprovodný program v podobě her, soutěží, který je určen pro všechny bez rozdílu věku.

V sobotu 26. srpna se uskuteční na zámku Bruntál druhý ročník Letních slavností vína.

 • V pátek 15. září bude na zámku Bruntál oblíbená Zámecká noc.
 • V neděli 11. června se zámek Bruntál zapojí do celorepublikové akce Víkend otevřených zahrad a návštěvníci se tak díky komentovaným prohlídkám, které budou zcela zdarma, dozví nejrůznější informace o parku zámku Bruntál.

MUZEUM BESKYD FRÝDEK-MÍSTEK
Přijďte se do MUZEA BESKYD blíže seznámit s kouzlem technologie modrotisku, která je od roku 2018 zapsána na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO.Edukační program Modrá je dobrá aneb jak modrotisk vzniká.

Zámek Frýdek

 • Zámek má obnovenou zámeckou zahradu.
 • Návštěvníci se mohou na začátku června těšit třeba na Muzejní noc a pět představení v rámci projektu Kultura pod hvězdami.
 • 19. 8. 2023 Frýdek-Místek plný chuti na frýdeckém zámku.
 • 9. 9. 2023 Festiválek kávy na frýdeckém zámku.    

Další informace na stránkách zámku.

Zámek Frýdek

Hrad Hukvaldy

 • Návštěvníkům nabízí zajímavý program každý víkend. Například ukázky šermířů, sokolníků, noční prohlídky a hradní stezky odvahy, divadelní představení pro děti, dobová hudba.
 • Od 1. července tu začne fungovat nové návštěvnické centrum, slavnostní zahájení provozu nového návštěvnického centra hradu Hukvaldy bude v tento ten spojeno s bohatým doprovodným programem.
 • Další program na stránkách hradu Hukvaldy.
Hrad Hukvaldy

MUZEUM NOVOJIČÍNSKA
Zámek Nová Horka

 • Připravuje premiérové uvedení akce nazvané Květománie, která ve spolupráci s předním českým floristou Slávkem Rabušicem představí květinové vazby živých květů lilií, erbovních květin původních majitelů zámku. Akce se uskuteční od 10. do 18. června.
 • Do konce září uvádí fotografickou výstavu Lukáše Houdka Umění zabíjet a Umění dosídlit. Oba jeho fotografické cykly tematizují odsun německého obyvatelstva a následné dosídlení pohraničí.
Zámek Nová Horka

Zámek v Kuníně

 • Žije v letošní sezóně Rokem Harrachů. Jedním z vrcholů této sezóny bude tradiční akce Slavnosti růží, která se uskuteční od 28. září do 8. října.

Centrum tradičních technologií v Příboře

 • Na začátku prázdnin 1. července se uskuteční druhý ročník Tvůrčího setkání přadlen. 
Žerotínský zámek

MUZEUM TĚŠÍNSKA 
Archeopark – pravidelné akce – Vládci nebe (sobota 1. července, 9:00–17:00), Cyrilometodějské dny (5.–6. července), Hillfort – skotsko-irský den (sobota 15. července).

 • Historická budova – Vivat Albert – mezi vlnou a galerií (sobota, 17. červen 2023, 10:00–17:00) Slavnost na počest 285. výročí narození Alberta Kazimíra Sasko-Těšínského a 3. výročí otevření Historické budovy.
 • Muzeum trojmezí - 1. výročí otevření Muzea trojmezí (21. července, 13:00–18:00) Bohatý doprovodný program nesoucí se v duchu událostí konce třicetileté války.

V prvním čtvrtletí roku 2023 byla na Kotulově dřevěnce položena nová střešní krytina – slaměné došky a vyměněny šindele.

Při prohlídce venkovního areálu Archeoparku možno využít mobilní aplikaci TourStories App, která netradiční formou přibližuje návštěvníkům život na hradišti v období raného středověku 

Virtuální prohlídky všech poboček Muzea Těšínska na webu muzea.

GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ V OSTRAVĚ

Interaktivní výstava představí kresby ilustrátorů Olgy Čechové, Oty Janečka, Květy Pacovské, Radka Pilaře a Jana Provazníka ze sbírky GVUO, které známe z oblíbených dětských knížek. Výstavu obohatí pět hravých tvůrčích zón, ve kterých si děti a jejich doprovod mohou hrát, vytvářet loutky, malovat, číst, vymýšlet nové pohádky a především tvořit.

2. Skalka family park

I v letošním roce platí pro držitele platné karty ODISka partnerská sleva na vstupenky ve výši 15%. 
Letní sezóna dává Skalce jedinečnou atmosféru plnou radosti a pohodlí. Můžete se těšit na slavnostní otevření hned 4 nových MEGA atrakcí! Pro děti bude připraven dále bohatý doprovodný program v podání představení skupiny Čiperkové, malování na obličej, živá kapela a mnoho dalšího.
Více informací zjistíte zde.

 

Skalka family park

3. Účastníci projektu Technotrasy

Držitelé platné personifikované ODISky budou moci od 1. června do 30. září zakoupit obyčejné i rodinné vstupenky se slevou ve výši 15%. Sleva vztahuje jen na základní a rodinné vstupné. Slevu lze uplatnit u všech zapojených účastníků projektu Technotrasy do benefitního programu S ODISkou na hrad.

 

Výše možné slevy je uvedena u účastníků benefitního programu.

Aktuality

Nejnovější zprávy ze světa dopravy v Moravskoslezském kraji.

Doprava na DNY NATO 2023

Doprava na DNY NATO 2023

Ve dnech 16. a 17. 9. 2023 budou zavedeny posilové spoje k areálu letiště Leoše Janáčka Ostrava.

8 dní
Změny jízdních řádů od 3. 9. 2023

Změny jízdních řádů od 3. 9. 2023

Od neděle 3. září 2023 dochází ke změnám jízdních řádů linek ODIS.

24 dní
Změny v MHD Ostrava platné od 4. 9. 2023

Změny v MHD Ostrava platné od 4. 9. 2023

S platností od pondělí 4. září 2023 dojde na linkách Dopravního podniku Ostrava k úpravě jízdních řádů tramvajových, autobusových a trolejbusových linek.

24 dní
Studenti, nestůjte v září ve frontě na jízdenky

Studenti, nestůjte v září ve frontě na jízdenky

Využijte možnost vyhnout se na začátku školního roku frontám na prodejních místech a prodlužte si studentský profil sami a zdarma.

29 dní
Zobrazit více aktualit